Bekijk hier onze speellijst met aankomende concerten, voorstellingen en andere optredens.
Informatie volgt nog.
Terug op veler verzoek: een avond zwijmelen bij filmmuziek uit de grote love stories van de Egyptische en Arabische cinema. Het Amsterdams Andalusisch Orkest viert Valentijnsdag met passie en overgave en brengt iconen als Abdel Halim Hafez, Umm Kulthum en Fairuz weer even dichtbij.
Het Amsterdams Andalusisch Orkest brengt een ode aan de Syrische zanger Farid al-Atrash: de ‘koning van de ud’ en een legende in de Arabische muziekgeschiedenis. Met zijn diepe stem en virtuoze spel wist hij miljoenen harten te raken. Farid stond bekend om zijn melancholische liederen over liefde en verlies, waarmee hij emotie op ongeëvenaarde wijze tot uitdrukking bracht.
Dankzij de plaatopnames en radio-optredens van Al-Atrash met de legendarische Egyptische zangeres Umm Kulthum werd de traditionele populaire Arabische muziek vanaf 1950 wereldwijd geliefd. Al-Atrash – die net als Kulthum halverwege de jaren zeventig overleed –schreef meer dan vijfhonderd nummers, voornamelijk romantische liefdesliederen. Zijn muziek leeft voort als een tijdloze erfenis die generaties blijft inspireren.
Let op! Oorspronkelijk kondigden wij aan dat vanavond het programma Cairo's Golden Age uitgevoerd zou worden, maar dat vindt plaats op 15 mei 2026. Kaartkopers hebben hierover bericht ontvangen.
Het Amsterdams Andalusisch Orkest neemt je mee naar de gouden eeuw van Caïro, een periode waarin de stad uitgroeide tot een cultureel en artistiek centrum van de Arabische wereld. Deze bloeiperiode duurde van de jaren 30 tot de jaren 70 van de vorige eeuw en stond in het teken van een ongekende ontwikkeling van film en muziek.
Na de explosieve groei van steden zoals Casablanca, Bagdad en Caïro braken drie decennia aan die worden beschouwd als de ‘gouden tijd’ van Arabische film en muziek. Een centrale rol was weggelegd voor componisten als Baligh Hamdi, Zakariyyā Aḥmad, Mohamed Abdel Wahab, Riad Al Sunbati die hits schreven voor iconen als Umm Kulthum, Abdel Halim Hafez en Warda Al-Jazairia. Dankzij Radio Caïro bereikten hun nummers miljoenen luisteraars in de hele Arabische wereld.
Let op! Oorspronkelijk kondigden wij aan dat vanavond het programma A Tribute to Farid al-Atrash uitgevoerd zou worden, maar dat vindt plaats op 5 april 2026. Kaartkopers hebben hierover bericht ontvangen.